Rady pro zdraví | Klinika zdraví
logo

Klinika zdraví

"ŽIVOT  JE  DAR, VEM  HO  DO  SVÝCH  RUKOU !"

 

Co si představujeme pod pojmem "zdraví"  

 

Je skutečně možné se vyléčit za 15 dní? A navíc bez předepsaných léků, vakcín, chemoterapie nebo operace? Rozhodně! Vaše tělo usiluje samo o své uzdravení automaticky, každý jednotlivý den. Jedinou věcí, která je zapotřebí pro vaše tělo, aby se začalo samo uzdravovat, je odstranit mu bariéry pro uzdravení - jsou to bariéry, které vás právě v tento okamžik drží zpátky.

 

A to je důvodem, proč byste měli uvítat tento článek, jehož autorem je Health Ranger. Nepůjde tu o žádné omílání tipů na uzdravení, které už dávno znáte – jako například jezte správně, cvičte více, pijte dostatek tekutin a dalších – půjde o úplně nový náhled na to, jak lze uvolnit uzdravující potenciál, který už v sobě máte.

U mnoha lidí lze první bariéru, bránící uzdravení, najít už v jejich myšlenkové definici slova „zdraví“. Mnoho lidí je přesvědčeno, že jejich zdraví je definováno tím, že mají určité krevní testy v předpokládaném rozmezí: např. vaše hladina LDL cholesterolu má být mezi X a Y a váš krevní tlak by měl být nižší, než Z. Také konvenční lékaři mívají tendence hodnotit zdraví tímto způsobem a tím tento nesprávný úsudek šíří dál.

 

Zdraví ovšem není definováno pouze řadou čísel. Neznamená to pouhé zmenšení velikosti zhoubného nádoru, zatímco pacient nadále chřadne. Zdraví nelze měřit jenom počtem dní, po které je člověk udržován při životě za pomocí přístrojů…

 

Zdraví znamená přesně to, co jste intuitivně od počátku tušili, než vás začali ovlivňovat a dezinformovat inzeráty výrobců léků, konvenční lékaři, přátelé nebo členové rodiny – zdraví znamená kvalitu života.

 

A co znamená kvalita života?  

 

Patří k ní schopnost spát v noci, chodit bez bolesti, jíst a těšit se z jídla, mít funkční paměť a dosahovat věcí, které pro vás v životě něco znamenají. Zdraví znamená čas trávený v rodině, procházky po lese, pozitivní myšlení, schopnost zvládat stres a být bez hněvu. Zdraví znamená, že o své tělo pečujete s respektem a prožíváte radostný pocit z toho, jak dobře vám na oplátku funguje. Zdraví znamená pulsující energii, každodenní optimismus a také dostatek sexuální energie (a k tomu ještě mnoho dalšího).

 

Toto jsou důležité prvky zdraví a dosud žádný z nich nebyl skutečně řešen západní medicínou. Většina z nich dokonce není ani zmiňována v lékařských učebnicích. Moderní medicína nevěří, že by měla mít zájem o kvalitu vašeho života. Jestliže máte problém se spaním, pak klasickým přístupem medicíny je prostě přeplnit váš mozek chemikáliemi z léků, které vás donutí ztratit vědomí – to je pak označováno jako „spánek.“ Ale to není opravdový spánek. Nejde o kvalitní spánek, který by přinášel také kvalitní život.

 

Když tedy chcete dosáhnout opravdu kvalitního života, potřebujete rozšířit své horizonty mimo limity dané laboratorními hodnotami konvenční medicíny a pátrat po tom, co „zdraví“ pro vás opravdově znamená. Neznamená to však, že by laboratorní testy byly neužitečným diagnostickým nástrojem; jen je potřeba být opatrnější před posuzováním zdraví jen podle chemických měření – tyto nemohou být jediným zdrojem odpovědí, podle nichž se pokoušíte dosáhnout zdraví a štěstí ve svém životě.

 

Pro dnešek bych tedy rád dosáhl toho, abyste popřemýšleli o tom, jak si sami definujete zdraví. Co byste chtěli tento den udělat, jak byste se chtěli cítit nebo jak chcete prožívat den za dnem, aby odpovídaly vašemu konceptu „zdraví“?

 

Jakmile si jednou vytvoříte jasný obraz tohoto elementu, pak zřejmě rychle dojdete k poznání, že farmaceutické výrobky vám nic takového neposkytnou. Skutečná řešení zdraví musí přijít nějakou jinou cestou… měl by to být zdroj, který má blíže ke skutečné definici zdraví, o které intuitivně víte, že má mnohem větší význam.

 

V následujícím pokračování této série článků se podíváme, jak uvolnit svůj vrozený léčivý potenciál jen změnou rámce vlastní mysli a tak si uvědomit, jak uzdravení ve skutečnosti funguje…

 

Tělo je ohromující sebeléčivý organismus

 

Když si uděláte škrábanec na lokti, trocha krve prosákne na povrch, aby se poranění očistilo a bakterie byly vyplaveny. Pak se vytvoří ochranný strup, který brání proti invazi mikroorganizmů a kůže má příležitost se pod jeho povrchem zacelit. Odehrává se zde skutečný zázrak: vaše kožní buňky instinktivně rozeznají potřebu se dělit a růst, aby se poranění zacelilo. Vaše DNA je přitom replikována v jádru každé buňky za pomoci té nejúžasnější nanotechnologie, jaké jsme svědky v naší lidské civilizaci.

 

Během doby, kdy se vaše buňky na poraněném místě množí, je jim krevním oběhem dodávána výživa a stavební materiál, který je pak přizpůsobován velikosti a formě poranění. Pokud bylo vaše poranění vážnější a došlo při něm k poškození krevních cév, je spontánně vyvolán napřed růst nových cév – ty rostou velmi rychle už v průběhu prvních hodin.

 

Jakmile vaše kožní buňky vyplní volné místo, replikační proces je jemně vypnut – jedna buňka po druhé, aby buňky nepokračovaly v množení nad potřebný rámec – jinak by se z toho stal proces, který by vedl až ke vzniku kožního nádoru. Vaše tělesné buňky vědí přesně, kdy mají růst a kdy přesně růst zastavit a když je pak všechno hotovo, dostali jste dokonalou náhradu kůže, která byla předtím poraněna.

 

 

Zcela automatické léčení 

 

Opravdu úžasný na tom není ani tak samotný proces hojení, který je jemně řízen moudrostí vašeho těla; není to ani skutečnost, že vaše tělo má schopnost nahrazovat ztracené buňky – je to hlavně skutečnost, že to všechno se odehrává bez jakéhokoliv vědomého zapojení z vaší strany.

 

Samoléčení je automatické – jinými slovy řečeno, vy sami nemusíte nasměrovat krev ke zranění, dát povel buňkám k replikaci, odnášet pryč odpadní produkty a rozhodovat o tom, kdy bude zastaven proces replikace. To všechno se odehrává bez vašeho angažování - dokonce i bez vašeho vědomí! Většina z toho proběhne ve skutečnosti při vašem spánku. Když vaše bdělé vědomí sní, vaše vnitřní tělesná moudrost řídí biochemické procesy a energetické transformace, nezbytné pro obnovení vašich tělesných tkání.

 

Vy sami nedokážete tento proces zastavit, i kdybyste to chtěli. Můžete zkoušet soustřeďovat svou duševní energii na to, aby se kůže neuzdravovala – stejně to sama udělá. Je to tak proto, že vaše tělo je výkonný sebeléčivý organismus. Léčí se samo automaticky, přirozeně, bez jakéhokoliv uvědomování nebo angažovanosti vědomí. Vaše schopnost se léčit je tak mocná, že sami nedokážete léčivý proces zastavit!

 

Proč léčení neprobíhá vždy       

 

Pokud je to všechno pravda, proč potom léčení nenastává i v každém dalším případě? Proč nejste vždy ve stavu dokonalého zdraví? Odpovědí, která vyplyne ze série těchto článků, je že máme tendenci stavět bariéry svému vlastnímu léčení. A že si často chybně vykládáme příznaky nemocí, kterými naše tělo žádá o pomoc a místo toho o ně „pečujeme“ způsobem, který situaci ještě dál zhoršuje.

 

Většina lidí bývá například chronicky dehydratována, protože nepijí dostatek vody vysoké kvality. A protože voda je životně důležitá pro optimální složení krve, pak v případě, kdy tělu chybí dostatečný příjem vody, začíná tělo dělat opatření ke snižování vodních ztrát. Rozhodující ztráta vody vzniká dýcháním – vodní páry jsou vydechovány po každém nadechnutí. Aby voda zůstala zakonzervována, pokouší se tělo snižovat vodní ztráty vydechováním tak, že stahuje bronchiální průduchy s pomocí vytváření histaminů.

 

Tyto histaminy omezují dýchání tím, že je činí fyzicky obtížnějším. Moderní (západní) medicína to diagnostikuje mylně jako „astma“ a pomíjí příčinu v pozadí, kterou často bývá jen prostá dehydratace. A tak místo toho, aby předepsali dostatek vody, která by vyřešila její skrytý nedostatek a ukončila by tělesnou nadprodukci histaminů, předepisují západní lékaři anti-histaminové léky, které nutí bronchiální průduchy se uvolňovat a usnadnit proudění vzduchu. To však vyvolává jen další dehydrataci a přináší to pacientovi jen těžší stupeň vodních ztrát.

 

Na tomto příkladu tedy vidíte, jak se tělo pokouší samo léčit, a jak je symptom zvýšené produkce histaminu mechanismem, kterým tělo reaguje, ale tento je nesprávně interpretován západní medicínou a pak se věci ještě zhoršují v důsledku špatné intervence.

 

Krevní tlak    

 

Dalším názorným příkladem je vysoký krevní tlak. Ten je často vyvoláván tím, co se označuje jako „zkalená krev“ - krev, která je zahuštěná a více viskózní a nemůže volně téci malými tělesnými kapilárami. Aby se zajistila dobrá krevní cirkulace, musí pak srdce pumpovat usilovněji a tím i zvýšit krevní tlak. To je tedy způsob, jak si tělo zajišťuje, aby hustší krev byla přiváděna ke všem tělesným buňkám (protože buňky bez krve umírají a to je špatné).

 

Zdravá krev by však neměla být příliš viskózní. Měla by plynout volněji, s menším třením. Pokud je krev náležitě zásobena vodou a vyživována správnými mastnými kyselinami (obzvláště těmi ze skupiny omega-3), srdce pak nemusí pracovat tak tvrdě a tlak krve automaticky poklesne. (Je to podobné, jako když chcete nasát vodu skrz slámku a když chcete stejně sát i med… čím lepkavější a hustší bude med, tím větší úsilí je potřeba k jeho proudění.)

Západní medicína vyhodnocuje tento stav naprosto špatně a říká, že „vysoký krevní tlak“ je onemocnění samo o sobě. A tento příznak je pak potlačován léky, které uměle snižují krevní tlak tím, že nutí stěny tepen, aby se uvolnily.

 

A jak jste možná už uhodli, tento postup ihned způsobuje cirkulační problémy, protože hustá a kalná krev už nemůže dosáhnout ke všem buňkám, které ji potřebují. To je důvodem, proč lidé, kteří užívají léky na vysoký tlak tak často končí u oběhových problémů. Jejich hlavní potíž v podobě „zakalené krve“ zůstává totiž neřešena.

 

Příznaky, jako je vysoký krevní tlak, jsou způsobem, kterým s vámi vaše tělo komunikuje, aby upozornilo na příčiny, které jsou v pozadí. Ve většině případů, kdy pacienti trpí vysokým tlakem, potřebují tito lidé prostě jen více vody, více živých nutrientů (jako jsou syrové šťávy z rostlin), více omega-3 mastných kyselin a výrazně snížit spotřebu živočišných produktů. Už v průběhu pouhých 5 dní po zavedení takovýchto změn se krevní tlak znormalizuje, jelikož se krev stane řidší a tekutější a může zase volně proudit cirkulačním systémem.

 

Vaše tělo tohle všechno ví. Západní lékaři z toho neznají nic. Vysoký krevní tlak je léčen jako nemoc a není známo nic o tom, co je jeho příčinou v pozadí, která způsobuje tento měřitelný příznak.

 

Vaše tělo se pokouší neustále léčit samo         

 

Jak „astma“, tak i „vysoký krevní tlak“ jsou jen fiktivní nemoci. Jinými slovy řečeno, neexistují ve skutečnosti jako samostatné a nezávislé nemoci. Jsou to pouze příznaky něčeho jiného, co se vaše tělo pokouší uvést do rovnováhy.

 

Abyste mohli ve svém těle aktivovat jeho vrozený léčivý potenciál, je potřeba, abyste naslouchali tomu, co po vás tělo skutečně žádá, a poskytli mu tyto věci, místo toho, abyste zasahovali s pomocí chemických léků, operací a toxických terapií, jako je např. chemoterapie.

 

Západní medicína interpretuje špatně téměř všechny fyziologické příznaky. Jestliže si přejete být zdraví, potřebujete se naučit správné interpretaci zpráv svého těla a dávat je do souladu s pravdivými principy pro uchování zdraví. Potíže s dýcháním tedy například mohou být prostým signálem dehydratace, vysoký krevní tlak může být rovněž signalizovat stejnou příčinu nebo stravu chudou na nezbytné a nenahraditelné (esenciální) výživové složky.

 

Zhoubné bujení je zase signálem špatné komunikace na úrovni buněk. Tumor je projevem toho, že buňky ve vašem těle nedostávají správný pokyn, kdy se mají přestat dělit. (Příčinou tumoru bývá nepředvídatelná buňka, která se neustále dělí.) Komunikace na buněčné úrovni může být obnovena s pomocí změn ve stravě, životním prostředí, mentálním stavu a přiměřeným pobytem na slunci (kromě dalších opatření).

 

Proto vezměte na vědomí, že vaše tělo se vždy pokouší léčit samo.„Příznaky“ nemoci často bývají jen prosbou o pomoc, kterou se na vás obrací vaše vlastní biologie. Moudrý pacient naslouchá těmto prosbám, pokouší se porozumět, co znamenají a reagovat na ně zvýšenou péčí o své tělo. Nemoudrý pacient se pokouší umlčet příznaky s pomocí chemických opatření: léků proti bolesti, jiných farmaceutických výrobků, operace nebo dalších zásahů. Západní lékaři nejsou vzděláni na to, aby správně rozlišovali příznaky a navraceli nás do vyváženého stavu. Jsou pouze připraveni na „zvládání příznaků“ (symptom management), což znamená jejich omezování prostřednictvím umělých intervencí.

 

 

Proč je každý člověk sebeléčivým zázrakem

 

Vaše tělo je jeden z nejzázračnějších výtvorů Matky Přírody. Každý vlastníme komplexní nanotechnologii v podobě imunitního systému. Naše neurologická stránka přesahuje možnosti těch nejvyspělejších superpočítačů na světě. V našich smyslech je tak vyspělá technologie, že ani ty největší laboratoře na světě nemají zařízení, které by se vyrovnalo tomu, co je ve vašem nosu.

 

Váš reprodukční systém je zázrak života; vaše kosti jsou ohromující výtvory konstrukčního inženýrství; vaše vnitřní orgány, jako je srdce a játra si v sobě uchovávají svou paměť a emoce. To už se ví, protože příjemci cizích orgánů často přebírají vzpomínky a zkušenosti od svých dárců.

 

Jinými slovy řešeno, jste zázrakem přírody a vaše tělo má v sobě přítomný tak mocný léčivý potenciál, že jediný způsob, jak byste mohli zabránit svému vyléčení, je zasahovat do něj (například prostřednictvím léků). A smutné je to, že právě takovou věc většina lidí dělá: znecitlivují svá těla léky proti bolesti. Ubíjí svůj imunitní systém chemoterapií. Dávají šoky svému nervovému systému vakcínami, které obsahují záněty vyvolávající chemikálie. Schvalují a používají všechny možné umělé chemikálie, procedury a nepřirozené terapie. To všechno útočí proti léčení. Z tohoto důvodu zůstávají pacienti neschopní se vyléčit způsobem, který je v jejich vlastních možnostech – automaticky, nevědomky a s nulovým úsilím.

 

Pokud tedy skutečně chcete se sami léčit, uvědomte si za prvé, že jste zázračný sebeléčivý organismus. A za druhé si uvědomte, že pokud k léčení nedochází, může to být proto, že jste nevhodně zasáhli do léčivého procesu – třeba nasazením umělých chemikálií nebo jiných prostředků, které drží váš léčivý potenciál ve vězení.

 

Dosažení zdraví si vyžaduje nechat prostor pro sebeléčení   

 

 

Zdraví lidé nejsou zdraví jen proto, že jí pouze tu nejlepší stravu a pijí po celý den čerstvé šťávy. Bývají zdraví hlavně díky tomu, že zabránili otravě svého těla farmaky, umělými sladidly, geneticky modifikovanými potravinami a dalšími průmyslově zpracovanými potravinami. Vyhýbají se chemikáliím v kosmetice, v hygienických prostředcích, čisticích prostředcích v domácnosti a hnojivech na zahradu. Nekonzumují maso ze zvířat, která byla doslova napumpována hormony a antibiotiky. Vyhýbají se znečištěnému prostředí, jak je jen možné a výsledkem je pak to, že jejich vrozená léčivá energie vždy pracuje pro ně!

 

Vy máte přesně stejný léčivý potenciál jako třeba já. Vaše tělo je schopno se vyléčit z rakoviny, diabetu, ze srdečního onemocnění a z dalších „vyrobených“ nemocí, pojmenovávaných jako astma nebo vysoký krevní tlak. Vše, co se na vás žádá, je vzít v úvahu léčivý potenciál, který už vlastníte a pak jen zabránit všemu ostatnímu, aby mu to nepřekáželo.

 

Pokud věříte na Boha a stvoření, pak přijměte myšlenku na to, že vaše tělo je stvořeno podle božího obrazu a to znamená, že jste podobně dokonalá léčivá bytost, jako je On.

 

Pokud věříte v Darwinismus a jeho evoluční zákony, pak přijměte myšlenku na to, že vaše tělo je výsledkem miliónů let vývoje, které vám daly úspěšnou, prokázanou DNA, která se umí postarat o prevenci proti nemocem – a to už dávno předtím, než vznikla západní medicína a její léky.

 

Nezáleží na tom, jaký je váš filozofický postoj, ale na tom, zda ještě stále věříte, že vaše tělo je ohromující sebeléčivý organismus. V takovém případě to je dobrá zpráva, protože to znamená, že v sobě stále nosíte zárodek účinného léčení.Teď jej prostě jen aktivujte!

 

 

Jste tím, co do sebe absorbujete

 

Ve skutečnosti bychom mohli říci, že většina lidí není schopna absorbovat nutrienty, které polykají, takže zůstávají ve stavu podvýživy i navzdory tomu, že si ke stravě přidávají doplňky, které by jim jinak byly prospěšné. Tito lidé mají tendenci se škrábat po hlavě a divit se, proč všechny ty nutrienty, které polykají, nemají tak pozitivní účinky, které od nich očekávali. Odpověď na tento hlavolam lze nalézt ve zlepšení absorpce těchto nutrientů.

Silná žaludeční kyselina je prvním předpokladem

 

 

Propagátoři prodeje tabletek už přesvědčili mnoho lidí o tom, že žaludeční kyselina je škodlivá. Tím, že se odkazují na nemoci, jako je zpětný odtok (acid reflux) nebo GERD (Gastro Esophageal Reflux Disease) matou spotřebitele, kteří se pak domnívají, že pálení žáhy nebo bolesti žaludku jsou způsobovány velkým množstvím žaludečních kyselin. Avšak pravda je taková, že ve většině (nikoliv ve všech) případech mívají lidé problémy se slabou žaludeční kyselinou a pro správné trávení by potřebovali, aby se její koncentrace zvýšila.

 

Je snadné si na sobě provést test tím, že s problémovým jídlem spolknete lžičku octa a budete pozorovat, jestli se cítíte lépe nebo hůře. Překvapivě vysoké procento lidí v takovém případě pozoruje zastavení bolesti, která se s takovým jídlem obvykle objevuje. To pak je pádný důkaz, že je oslabená produkce žaludeční kyseliny a že by pomohla silnější kyselina. Ocet je totiž zředěnou kyselinou octovou, která se sice nemůže rovnat přirozené žaludeční kyselině, ale je daleko kyselejší než většina potravin nebo nápojů.

 

Spotřebitelé jsou přesvědčováni inzerenty léků, aby polykali volně prodejné antacidové tablety – přípravky které jsou zásadité, a proto snižují kyselost (a tím i pH) tekutin ve vašem žaludku.

 

Co si ale většina lidí neuvědomuje, je skutečnost, že minerály vyžadují ke svému správnému strávení a absorpci kyselé trávicí prostředí. Pokud vám schází silnější žaludeční kyselina, nebude schopni správně absorbovat minerály, i kdybyste jich spolykali sebevíc! To pak může vést k nedostatku minerálů, který se podílí na rozvoji diabetu, rakoviny, chronických bolestí, artritidy a dokonce i srdečních potíží (kromě dalších věcí).

 

Jak tedy podpoříte svou zdravou produkci žaludeční kyseliny? Podle mé vlastní zkušenosti nejvíc pomáhá každodenní pití čerstvých zeleninových šťáv – především z celeru a ze zelí. To značně podporuje zdravý žaludek a významně podporuje zdravou tvorbu kyseliny.

 

 

Trávicí enzymy ze živé stravy  

 

Trávení je velmi komplexním procesem. Vyžaduje biochemické a fyzické procesy, které rozkládají trávené substance na jejich nutriční komponenty. Tento proces bývá významně podporován trávicími enzymy, které jsou přirozeně přítomné v živé stravě (např. z čerstvých, syrových zeleninových a ovocných šťáv).

 

Tepelná úprava jídel ničí všechny trávicí enzymy. To je jedním z důvodů, proč vařená jídla neprospívají životu, zatímco živá jídla jsou životodárná. Živá strava se na trávení podílí svými vlastními enzymy, podporuje trávicí proces a napomáhá k rozkladu a absorpci živin.

 

Naproti tomu mrtvá strava, ke které patří i cokoliv pasterizovaného, zatěžuje vaše játra, slinivku a žlučník, protože ty musí vyprodukovat trávicí enzymy navíc, aby byl nahrazen jejich deficit ve stravě. A jelikož mnoho lidí trpí na oslabení funkce trávicích orgánů, mívají potíže s absorbováním i těch nutrientů, které v dobré víře kupují a užívají.

 

Probiotika

 

Mnoho lidí trpí vážnou nerovnováhou střevní flóry. Západní medicína zůstává z převážné části udivujícím způsobem ignorantní k důležitosti střevní flóry s ohledem na všeobecné zdraví. Ti, kteří naslouchají holistické medicíně, chápou důležitou roli, kterou tyto vnitřní bakterie působí na naše zdraví. Bakterie ve vašich střevech skutečně tráví a transformují výživné látky ze stravy na jiné živiny, které je tělo schopno lépe využít.

 

Ve své podstatě jsou probiotika nutriční měniče, které fungují ve vašem těle, produkují nutrienty potřebné pro udržení zdraví. S tím také souvisí skutečnost, že lidé, užívající antibiotika, často zaznamenávají i související potíže s trávením: schází jim užitečné střevní bakterie, které napomáhají k produkci potřebných  živin! Je ale snadné napravit tuto nerovnováhu: zkuste pravidelně užívat probiotické potravní doplňky. To obnoví ve vašem trávicím ústrojí přirozený stav užitečných bakterií, který je potřebný.

Jen tak mimochodem: pokud chcete mít zdravou střevní flóru, je rovněž důležité snižovat svou spotřebu cukrů ve stravě. Pokud máte zvýšenou spotřebu cukrů, vaše populace bakterií ve střevech se změní tak, že převáží bakterie závislé na cukru. Hned poté, co upravíte stravování tím, že vyloučíte rafinované cukry, také střevní bakterie na to zareagují a začne převažovat populace nezávislá na cukrech.

 

Proměna vaší krve 

 

Přemýšlejte o tom: vaše krev tvoří prostředí, obklopující vaše buňky a dodávající jim všechny potřebné živné látky po 24 hod denně. A nejenže přináší buňkám výživu, ale zároveň slouží pro odvod odpadních látek. Krev je něco jako superdálnice pro výživu a detoxikaci, která propojuje každý orgán (se všemi jeho buňkami) s celým tělem.

 

Proto je logické, že změny zdravotního stavu jsou velmi závislé na proměnách ve složení vaší krve. Pokud chcete někoho rychle opravdu uzdravit, pak mu stačí dát krev jiného zdravého člověka. Výzkumem už bylo doloženo, že pokud odeberete krev lidem, jejichž tělo je odolné proti rakovině a tu pak dáte lidem trpícím rakovinou, pak antirakovinné působení krve u nich začne okamžitě fungovat (projevuje se např. zmenšováním nádorů). Existuje tedy takový pojem, jako antirakovinná krev. A pokud vaše strava obsahuje dostatečné množství protirakovinných složek, podporujete pak tvorbu takové krve i ve svém těle.

 

Já osobně mívám stravu s mnoha velmi účinnými protirakovinnými složkami, stejně jako většina ostatních veganů. Takovíto lidé by mohli teoreticky pomoci léčit pacienty s rakovinou jednoduše jen tím, že jim dají část své krve. V tom případě by protirakovinné účinky byly okamžité a mocné. Prodávat svou vlastní krev jako lék ovšem není povoleno, takže vydělávat si tím, že budete zdravě jíst a pak prodávat svou krev po 1 000 dolarů za půllitr není reálné (ačkoliv by se tak mohlo stát, jakmile se trh stane opravdu volným).

 

Ovšem je tu ještě další omezení pro takovouto myšlenku: přínosy, které může poskytovat darovaná krev, jsou časově omezené. Pokud nemocný příjemce takové krve nezmění svůj životní styl nějakým významným způsobem, antirakovinné účinky „zdravé“ krve budou už v průběhu několika málo dní vyčerpány a nadvládu opět získá vlastní krev, kterou si vytváří každý člověk sám.

 

A to mě přivádí k důležité otázce: Jak je vaše krev vyráběna? Jak si vaše tělo tvoří svou krev?

Krevní buňky člověka mívají obvyklou životnost 4 - 5 měsíců. Vaše tělo neustále vytváří novou krev a uvolňuje ji do oběhu, aby prováděla důležitou práci, která spočívá v transportu živných látek, hormonů, vody, chemických zpráv a informací v rámci celého těla.

 

Krev je vytvářena především ze tří základních složek: z červených krevních buněk (nositelé kyslíku), bílých krevních buněk (imunitní funkce) a z krevní plazmy (tekutý roztok, který přenáší všechno ostatní).

 

Jestliže je aktuálně zapotřebí zvýšené množství červených krvinek, vaše tělo (při jeho nekonečné léčivé moudrosti) je v prvé řadě vyplaví ze svých rezervních zásob a ihned začne tvořit nové rezervní červené krvinky. A samozřejmě k tomu musí použít zdrojů, které jsou dostupné: jsou to hlavně materiály, které zrovna cirkulují ve vaší krvi.

 

Dochází vám to? Znamená to totiž, že krevní buňky, vytvořené DNES, a které budou cirkulovat v těle příští 4 měsíce, jsou vyrobeny z materiálu, který přenáší vaše krev právě nyní.

A co je ve vaší krvi zrovna teď?    

 

Vaše krev je z větší části složena ze složek, které jste snědli, vypili a absorbovali v několika posledních měsících.

 

Pokud jste si například dnes dopřáli cheeseburger u McDonalda a zapili jej velkou colou, pak krevní buňky, které si vaše tělo dnes vytvoří, budou obsahovat především složky pocházející z tohoto jídla. Pokud si uvědomíte, odkud takový cheeseburger skutečně pochází – vezmete v úvahu všechny ty krutě zabíjená, hormony očkovaná zvířata, čpavkem ošetřené hovězí maso, přečišťovanou bílou mouku v housce, substance z průmyslově zpracovaného sýra a další podobné látky - nebudou vaše nově vytvořené krvinky asi tím, co byste chtěli nechat kolovat ve svých žilách v následujících několika měsících.

 

Jestliže ale na druhé straně v posledních dnech dbáte na to, abyste pili čerstvé šťávy, nezávadné potraviny a opravdu čistou vodu – hádejte, jaké budou hlavní stavební složky pro vaši novou krev? Bude to super krev nabitá elementy a vibracemi z dobrých věcí, které jste konzumovali!

 

Špatná krev vede ke špatnému zdraví. Jejím důsledkem bývají zlost a náladovost a chronické nemoci. Avšak dobrá krev přináší štěstí a zdraví, zlepšuje váš spánek, sex, nálady a schopnosti poznávání. Dobrá krev je vaší ochranou proti rakovině, udržuje vaše mládí, dodává energii a je zdrojem aktivního léčení na mnoha úrovních.

 

Jakmile si to všechno uvědomíte, bude pro vás úplně přirozené vědomě pracovat na tom, abyste si každý den vytvářeli dobrou krev.

 

Úžasná fakta o vašich červených krevních buňkách.

 

•     Překvapivě červené krevní buňky tvoří až ? všech tělesných buněk. Ovšem většina buněk ve vašem těle ve skutečnosti nejsou lidské buňky (jsou to bakterie).

•     Už za 20 vteřin jsou červené krevní buňky schopné oběhnout vaším tělem. Stejná buňka vykoná desítky tisíc výletů vaším tělem, při kterých transportuje kyslík, aby nakonec byla recyklována vaším imunitním systémem.

•     Červené krevní buňky v lidském těle jsou z molekulárního pohledu podobné buňkám chlorofylu z rostlin.

•     Vaše červené krevní buňky jsou produkovány částečně i z cholesterolu. Přestože se výrobci léků pokouší označovat cholesterol za škodící, ve skutečnosti byste bez něj nedokázali přežít!

Blíže se můžete seznámit s překvapující animací červených krvinek v lidském těle třeba na adrese: www.en.wikipedia.org/wiki/

 

Jak vyčistit svou krev             

 

Mít dobrou krev znamená především pečovat o její čistotu! Vaše krev je primárně pročišťována vašimi ledvinami a játry, ale některé přídavné „čistící“ funkce jsou zajišťovány také vašimi plícemi (prostřednictvím dýchání) a dokonce i s pomocí vaší kůže.

 

Zeptejte se někoho, kdo musí docházet na dialýzu a on vám řekne, jak velký je rozdíl v tom, jak lze udržet vaši krev čistou. Vaše ledviny to běžně dělají za vás, ale mnoho lidí má nedostatečnou funkci ledvin, takže ty nedokáží odstraňovat z krve všechny odpadní látky. (A pití podivných limonád je mimochodem jedním ze způsobů, který omezuje funkci ledvin...)

 

Odtud tedy pramení rady k příležitostným očistám ledvin a jater. Když tyto orgány fungují hladce a efektivně, pak je krev čistá a to se projevuje na zlepšování zdraví těla i mysli.

 

Jak si zajistit dobrou krev     

 

Jste svou vlastní krevní bankou. Produkujete a distribuujete všechnu svou krev. Pokud tedy váš život závisí na vaší krvi, nebylo by nejlepší produkovat tu nejzdravější a nejživotadárnější krev, která je možná?

 

To je ve vaší moci: Máte vědomou kontrolu nad kvalitami krve, kterou si vyrábíte. Protože je vaše krev vyrobena z toho, co jíte, pijete, dýcháte a absorbujete, jste schopni měnit složení vaší krve tím, že si vědomě vyberete zdravější věci k jídlu, pití, dýchání a tím i k absorbování.

 

Následuje několik nejdůležitějších ukazatelů pro tvorbu zdravé krve: 

 

Zdravá krev vyžaduje zdravé tuky. Je nutné konzumovat zdravé tuky, aby se tvořily zdravé červené krvinky. To znamená konzumaci zdravých omega-3 mastných kyselin. Ze světa zvířat jsou nejlepším zdrojem podle mého názoru zelené mušle (green-lipped mussels oils), které pochází z původního mořského prostředí v Moxxoru. Z rostlinných zdrojů je to především lněné semínko, dále pak vlašské ořechy, kokosové ořechy, avokádo, šalvěj španělská a další podobné zdroje.

Jsou ještě k dispozici i další kvalitní zdroje, mezi něž patří doplňky z rybího oleje. Jsou lidé, kteří užívají olej z korýšů Euphausia superba (krunýřovka krillová), aby pokryli svou potřebu omega-3. Tento jim nabízí někteří výrobci v podobě potravinových doplňků. Zde není uveden kompletní seznam zdrojů omega-3. Je potřeba, aby si každý udělal svůj průzkum a našel to, co je pro něj nejlepší. Čím zdravější omega-3 mastné kyseliny budete mít, tím zdravější bude vaše krev.

 

Konzumováním škodlivých tuků si zničíte zdraví své krve. Mezi takové tuky patří hlavně tuky s trans-mastnými kyselinami a tuky na smažení.

 

Pro tvorbu zdravé krve je také rozhodující dostatek správných minerálů.Červené krvinky samotné potřebují hlavně železo, ale je nutno si zajistit i dostatek všech stopových minerálů, aby mohl být dopravovány k tělesným buňkám. Jestliže vám začnou scházet minerály, jako je vápník, hořčík, zinek a selen, vaše biologické funkce začnou selhávat.

 

Pro zdravou krev je rovněž potřeba si zajistit dostatek vody. Voda je primární tekutinou pro vaši krevní plazmu – je to rozpouštědlo, které je schopno rozpustit a transportovat všechny možné důležité stavební kameny, mezi které patří i ve vodě rozpustné vitamíny, jako je vitamín C. Bez dostatečného množství vody se vaše krev zakalí – stane se lepivou a mazlavou, takže vaše srdce nebude schopno snadno pumpovat krev do oběhového systému. Usilovné pumpování, potřebné k protlačení krve oběhovým systémem bývá často diagnostikováno jako vysoký krevní tlak.

 

Lidská krev ovšem potřebuje ještě mnoho dalších složek, které mohou být všechny nalezeny ve stravě orientované na rostliny (včetně proteinů).

 

Můžete udělat něco, co nedokáže ani moderní věda.

 

Pokud přemýšlíte o kvalitách vaší krve, které mají zlepšit zdraví, uvědomte si následující překvapivou skutečnost:

 

Moderní věda nedokáže vyrobit lidskou krev. Ale vy to dokážete.

 

Už bylo provedeno velmi mnoho pokusů o vyrobení umělé krve. Klinické testy ovšem prokázaly, že umělá krev nefunguje dobře. Ve srovnání se skutečnou krví je schopná transportovat pouze zlomek množství kyslíku a nelze ji použít jako dlouhodobou náhražku. Naproti tomu VY dokážete vyrobit krev, která je daleko pokročilejší, než cokoliv jiného, co vynalezla moderní medicína. Jedinou otázkou, kterou si potřebujete položit, je tato: „Jak kvalitní krev si vytvořím dnes?“

 

A zítra…? Bude to krev, v níž nebudou nasycené tuky, sladidla, farmaka a proteiny z balastních potravin? Anebo si vyrobíte svou krev bez živého ovoce a zeleniny, omega-3 mastných kyselin a pozitivních energií od Matky Přírody?

 

Je to vaše volba – pro každý den. Můžete mít dobrou nebo i špatnou krev a zdravotní následky budou pak přímo odrážet kvalitu vaší krve.

 

Chcete transformovat své zdraví? Transformujte nejprve svou krev a …a další pozitivní zdravotní důsledky budou automaticky následovat.

 

S pomocí receptu na živý džus

 

V tomto příspěvku se zaměříme na pročištění vašeho trávicího traktu a energetizací buněk s pomocí živých potravin.

                                                           

Příznivá zpráva pro nabízený recept: pro přípravu šťáv nepotřebujete žádné zařízení. Je zapotřebí pouze míchací nádoba a síťovaný váček používaný pro vytlačování ovoce. Dobrý odšťavňovač je sice užitečný, ale není nutný. Níže vám nabízím recept na výjimečně lahodný džus ze živých surovin, který si opravdu oblíbíte. Používám speciální přísady, které mají pomoci zamaskovat chutě zelených ingrediencí, takže pokud jste už někdy dříve vyzkoušeli čerstvé šťávy a neoblíbili jste si je, věnujte pozornost tomu, co tu uvádím...

 

 

Syrové potraviny nabízí možnost odvrátit nemoci a získat trvalé zdraví a nic víc než zahrada je schopná poskytovat čerstvé a živé suroviny. Pokud máte možnost si sami vypěstovat některé suroviny, věnujte tomu svou péči. Jinak je dobré je nakupovat na trhu, kde je nabízí pěstitelé přímo.

 

Zde je seznam toho, co budete potřebovat (vždy vybírejte organicky pěstované produkty):

•     1 krabička ostružin (použít celé)

•     1 svazek petržele (použít celý)

•     2 - 3 listy kapusty

•     3 velké mrkve

•     2 - 3 stonky celeru

•     2 hrušky

Pokud se vám nepodaří sehnat všechny ingredience, nahraďte je něčím podobným. Je ale důležité mít ve směsi nějaké lesní plody. Jsou důležitou součástí pro upravení chuti.

 

Po úvodní přípravě (oddělení, očištění, umytí) vložte všechny ingredience do odšťavňovače a vyrobte si čerstvou šťávu. Pokud máte jen mixer, pak v něm zalijte všechny složky vodou, důkladně rozmixujte, vzniklou kaši přeložte je do síťovaného váčku a vytlačte pak šťávu ručně. Obě metody vám poskytnou čerstvou šťávu.

 

Tato šťáva ovšem mívá velmi vysokou potenci, proto je potřeba ji ředit vodou (tzn. přidat ke šťávě ještě jednou tolik vody). Pokud chcete dosáhnout sladké chuti, je možné přidat trochu stévie.

 

Zdravotní přínosy čerstvého džusu

•  &